جلسات مدیریت بحران شعارگونه و نمایشی نباشد / ضرورت توسعه راههای ارتباطی

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فرج اله ایلیات در حاشیه برگزاری نشست بررسی میزان خطرپذیری و آسیب پذیری کرج در برابر بلایای طبیعی و غیرطبیعی گفت: نشست خوبی بود و مباحث جامعی نیز مطرح شد اما میزان عملیاتی بودن آنها باید مورد ارزیابی قرار گیرد. امروز انتظار مردم از مسئولان اقدام و عمل است و هر لحظه خطر وقوع زمین لرزه وجود دارد. در هنگام زلزله تنها اقدامات صورت گرفته کارآیی خود را نشان می دهد در غیر این صورت صحبت از آنچه خواهد شد یا در دست اقدام است، دردی از مردم دوا نمی کند.

 

وی با بیان اینکه تخریب ساختمان های تازه ساخت در زلزله کرمانشاه بسیار عجیب بود و باید زنگ خطری برای همه باشد، گفت: به آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران بنگرید، همه امکانات تهران و شهرهای اقماری به مدت یک هفته برای آواربرداری بسیج شدند در حالی که تنها یک بخش بسیار اندک از تهران دچار بحران شده بود حال اگر تهران و البرز بلرزد و هزاران پلاسکو آوار شود به راستی شاهد وقوع چه خطراتی خواهیم بود؟ اینکه برخی ساختمان های تازه ساخت به ویژه مراکز دولتی و بیمارستانها در زمان بحران بحران ساز شوند به راستی مصداق قوز بالای قوز است.

 

این مسئول شهری از توسعه شریان های ارتباطی به عنوان ضرورتی مهم در مسیر مدیریت بحران یاد کرد و بیان داشت: یکی از تهدیدهای جدی ما ترافیک است که در زمان بحران تشدید می شود و با وضع چنینی نمی توان به تخلیه اضطراری یا خروج آسان و ایمن مردم از نقطه خطر امیدوار بود و انتظار می رود که در ساخت کمربندی ها و توسعه راههای ارتباطی دقت نظر بیشتری داشته باشیم و همچنین امکانات امداد و نجات را به صورت محلی و میدانی نیز بسیج نماییم.

ویدئو

پیوندها

ثبت نام برای خبرنامه