نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: جدی نگرفتن اقتصادمقاومتی یکی از عوامل اتفاقات اخیر کشور بود.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز اکبریان در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور، تصریح کرد: این اتفاقات تاثیرات منفی در برداشته و آثار منفی را در کشورهای خارجی به جا گذاشته است.

وی با بیان اینکه این مهم ضایعه ای بزرگ برای کشور بود که برای سرمایه گذاری های آینده با تاثیرات بدی همراه خواهد بود، خاطرنشان کرد: بدون شک بحث جدی نگرفتن اقتصاد مقاومتی یکی از عوامل مهم بروز اتفاقات اخیر بود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بسیاری از مدیران گزارش عملکرد خود را در قالب اقدامات حیطه اقتصاد مقاومتی بیان می کنند، گفت: اقتصاد مقاومتی باید مانع خروج ارز از کشور شود، عدم تحقق این مهم به سبب بی توجهی به نقطه نظرات مقام معظم رهبری در این حوزه حاصل شده است.

وی نقش فرمانداران در راستای اجرای سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و اظهار کرد: عده ای تمام عملکرد نظام و دولت را زیر سوال می برند، تنها حدود ۳۰ نفر در کشور حقوق نجومی دریافت کرده اند.

اکبریان با اعلام اینکه عملکرد نباید به گونه ای باشد که مردم نسبت به مسئولان شبهه پیدا کنند، ادامه داد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران همواره دنبال فرصت هستند و این فرصت توسط ما به آن ها داده شد.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه پارک های علم و فناوری باید به دانشگاه ها منتقل شود، همکاری این دو مجموعه در کشور بسیار ضعیف است، یادآور شد: اقدامات جزیره ای بستر توسعه و پیشرفت کشور را فراهم نمی کند، این روال نشان می دهد برای آینده کشور برنامه نداریم.

بهزاد پارسا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز در ادامه این جلسه با بیان اینکه سهمیه برداشت استان البرز از سد طالقان طی سال گذشته ۳۵ میلیون مترمکعب بوده است، اظهار کرد: سهمیه برداشت آب استان از سد طالقان در مدت زمان یاد شده ۲۰ میلیون متر مکعب بوده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۵ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان به البرز تخصیص داده شد، افزود: در سفر ریاست جمهوری به استان البرز میزان ۵ میلیون مترمکعب دیگر به این رقم افزوده شد.

>

ویدئو

پیوندها

ثبت نام برای خبرنامه